Regionalny oddział w Warszawie

Klub Seniora zaprasza do teatru

Klub Seniora Regionalnego Oddziału PIBR w Warszawie serdecznie zaprasza Państwa na kwietniowe spektakle w ramach akcji TEATR PRZYJAZNY SENIOROM      
 

John Logan

RED

SCENA IM. H. MIKOŁAJSKIEJ

1 kwietnia godz. 19.30

Nowy Jork. Pracownia malarska. Mark Rothko – legenda amerykańskiego ekspresjonizmu abstrakcyjnego, milioner, niekwestionowany autorytet w dziedzinie sztuki kontra młody, ambitny student aspirujący do tej roli. Mistrz i uczeń. Podglądamy ich pierwsze spotkanie, rozmowę o nowym zamówieniu cyklu obrazów dla restauracji Four Seasons. W ich relacji przewijają się sympatia, gniew, lęk i zaskoczenie. Kolejne rozmowy o sztuce stają się pojedynkiem dwóch pokoleń artystów.

 

Iwan Wyrypajew

PIJANI

SCENA IM. G. HOLOUBKA

2 kwietnia godz. 19.00

Słoń jest miłością. Bóg kocha wegetarian, a mięsożerców wysyła do piekła. Brat księdza katolickiego może udzielić ślubu, choćby ten nie miał brata. Jeśli kot zabił czyjąś matkę astmą alergiczną, to kot staje się przestępcą. Oraz trudno nie kłamać, skoro całe życie pracowało się w bankowości. Możesz to zrozumieć, nawet kiedy jesteś pijany. Mimo że jesteś pijany. Właśnie dlatego, że jesteś pijany. I choć bardziej niż wirującego derwisza przypominasz kawałek gazety unoszonej przez wiatr, pamiętaj: „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”. Może dziś będziesz to właśnie Ty?

 

Zuzanna Bojda

JEZIORO

SCENA PRZODOWNIK

18 kwietnia godz. 19.00

Trzy nurkujące kobiety spotykają się nad jeziorem, aby pokonać własne ograniczenia. Chcą zanurzyć się głębiej niż to dotąd to robiły i bijąc rekord świata w nurkowaniu przekroczyć własne granice. Dlaczego tak bardzo pragną dotrzeć do dna najgłębszego z jezior? Jakie tajemnice chcą ukryć w ciemnej tafli wody?

„Jezioro” jest opowieścią o podróży w głąb ziemi, o sprawdzaniu granic, wytrwałości, o ważnym spotkaniu z samym sobą, ze swoimi lękami i pragnieniami. O tym jak w tej podróży nie stracić oddechu.

 

Bohumil Hrabal

POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM

SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO

28 kwietnia godz. 19.00

Czesi z każdej tragedii potrafią zrobić komedię. Nie inaczej jest z opowieścią o młodym kolejarzu Miloszu, który na prowincjonalnej stacji przeżywa przemianę z chłopca w mężczyznę, z tchórza w bohatera. Akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej, ale bohaterowie Hrabala nie pozwalają jej usunąć ze swojego życia smaku, radości i seksu. Niepowodzenie w czasie pierwszej nocy z ukochaną ważniejsze niż Hitler i okupacja? A dlaczego nie?

 

Bilety w ramach akcji Teatr Przyjazny Seniorom dostępne są we wszystkich kasach Teatru.

Odbiór zarezerwowanych wcześniej biletów jest możliwy w kasach na podstawie ważnej legitymacji lub dowodu osobistego (dla osób powyżej 60. roku życia).

Pula biletów w cenie 20 zł jest ograniczona.

 

                 

KONTAKT

Scena Przodownik
ul.Olesińska 21

tel. 663 741 903

Scena na Woli im. T. Łomnickiego
ul. Kasprzaka 22

tel. 663 741 122

Scena im. G. Holoubka i Scena im. H. Mikołajskiej

PKiN, pl. Defilad 1

tel. 602 792 282

e-mail: kasa@teatrdramatyczny.pl

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR