Regionalny oddział w Warszawie

Klub Seniora zaprasza do Teatru                 PROMOCJA TATRU DRAMATYCZNEGO – pakiet 2 biletów w cenie 50zł na hasło „ZIMA”

 

„PIJANI”

02.02.2019 r. g. 19:00

Słoń jest miłością. Bóg kocha wegetarian, a mięsożerców wysyła do piekła. Brat księdza katolickiego może udzielić ślubu, choćby ten nie miał brata. Jeśli kot zabił czyjąś matkę astmą alergiczną, to kot staje się przestępcą. Oraz trudno nie kłamać, skoro całe życie pracowało się w bankowości. Możesz to zrozumieć, nawet kiedy jesteś pijany. Mimo że jesteś pijany. Właśnie dlatego, że jesteś pijany. I choć bardziej niż wirującego derwisza przypominasz kawałek gazety unoszonej przez wiatr, pamiętaj: „Bóg rozmawia ze światem przez pijanych”. Może dziś będziesz to właśnie Ty?

PIJANI u Iwana Wyrypajewa to nie tyle co upojeni, ale pozbawieni hamulców, znajdujący się w znaczącym momencie swojego życia. Jego najnowsza komedia przynosi nam więcej niż tylko śmiech, bo między jednym czknięciem a drugim, między prawą a lewą stroną krawężnika możemy usłyszeć „szept Boga”.

Spektakl wystawiany jest na scenie im. G. Holoubka (PKiN, pl. Defilad 1).

 

”SMUTEK I MELANCHOLIA”

03.02.2019 r. g. 17:00

Postawił stopę na ziemi i skończyła się epoka lodowcowa. Usiadł na łóżku - Rzym zbudowano, przeciągnął się - Rzym zniszczono. Zrobił jeden krok w stronę okna, urodził się Mozart, zrobił drugi krok, zaczęły się zdjęcia do "Amadeusza". Odsłonił firankę, skończył się kapitalizm. Spojrzał przez okno, lato, jesień, zima, wiosna. Koniec dnia, początek dnia. Koniec świata, początek świata.

Zdzisław Wardejn i Waldemar Barwiński w mistrzowskim duecie opowiadają o smutku i endorfinach, które zapadają w długi sen zimowy, nigdy nie słysząc dzwoniącego budzika. "Smutek i melancholia" to tragikomiczna przypowieść o upływie czasu - prawdziwa komedia o depresji. 

Spektakl wystawiany jest na scenie Przodownik (ul. Olesińska 21).

 

KONTAKT

TEATR DRAMATYCZNY M.ST. WARSZAWY
SCENA IM. G. HOLOUBKA, PKiN, PL. DEFILAD 1, TEL. 602 792 282
EMAIL: KASA@TEATRDRAMATYCZNY.PL

SCENA PRZODOWNIK, UL. OLESIŃSKA 21, TEL. 663 741 903
EMAIL: KASA@TEATRDRAMATYCZNY.PL

REZERWACJE PRZYJMUJE TEŻ BIURO OBSŁUGI WIDZA, TEL. 721 223 372 ,
EMAIL: BILETY@TEATRDRAMATYCZNY.PL

WWW.TEATRDRAMATYCZNY.PL


Tatr przyjazny Seniorom w styczniu!


Teatr Dramatyczny w Warszawie zaprasza na spektakle w ramach projektu TEATR PRZYJAZNY SENIOROM
Bilety w cenie 20zł/szt dostępne są dla osób powyżej 60 roku życia na wybrane spektakle w miesiącu. Pula biletów jest ograniczona.

Poniżej przedstawiamy spektakle zaplanowane na luty 2019.

 

MĘŻCZYZNA  

Trzy kobiety, a pomiędzy nimi on. Dla Julki – bezbarwny. Dla Elki – idealny. Dla Niny – zagubiony. Miłosny tułacz, skazany na fatalną wędrówkę w poszukiwaniu ideału. Narcyz, któremu kobiety służą za zwierciadła. A może on jest tylko pretekstem, by to właśnie je opisać? Feministyczną i przenikliwą Julkę, naiwną, ale świadomą siły swej kobiecości Elkę oraz zawiedzioną małżeństwem Ninę.
„Mężczyzna” to opowieść o namiętnościach i egoizmie, miłości i lojalności. Subtelne i głębokie studium relacji międzyludzkich, w które bezbłędnie wnika Zapolska.

   16 lutego, godz. 19.00

 

HAMLET 

Historia księcia Hamleta, który konfrontuje się z nagłą i tajemniczą śmiercią ojca to jeden z najważniejszych światowych dramatów. „Hamlet” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego opowiedziany będzie w konwencji ponadczasowej, tak jak ponadczasowa jest spirala zła, która kręci się wokół młodego księcia. To pełna intryg, spisków i walki o tron opowieść o tragiczności ludzkiej historii, w której pokój zapada tylko po to, by mogła zacząć się kolejna wojna. Sztuka zostanie przedstawiona po raz pierwszy w Polsce w nowym przekładzie.

   19 lutego, godz. 19.00

 

FERDYDURKE

Koprodukcja Teatru Malabar Hotel i Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy
Trzydziestoletni Józio przeżywa istny horror. Horror egzystencjalny. Świat poddaje go torturom, wciskając na powrót w szkolną ławkę. Tłamsi nowoczesność trendów, mierzi zatęchłość ziemiańskiego dworku. Torturuje wreszcie Józio sam siebie: wstydem, lękiem i kompleksami. Pragnie się ukształtować, a jednocześnie chce pozostać niedookreślony. Jednak nie może uciec przed gębą inaczej, jak tylko w inną gębę. Nie wie kim jest, ale wie, kiedy go deformują.

   23 lutego, godz. 19.00

 

KOBIETY BEZ ZNACZENIA

Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń, oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół.  
Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Spektakl składa się z dwóch monologów samotnych kobiet („Pani od listów” i „Kobieta bez znaczenia”), będących częściami serii „Gadające głowy” („Talking Heads") brytyjskiego dramaturga Alana Bennetta. 

   28 lutego, godz. 19.30

Odbiór zarezerwowanych wcześniej biletów jest możliwy w Kasach Teatru na podstawie ważnej legitymacji lub dowodu osobistego (dla osób osób powyżej 60 roku życia).

Tytuły i terminy wybranych spektakli będą publikowane na stronie internetowej oraz na Facebook'u Teatru Dramatycznego.

SZCZEGÓŁY >>> http://teatrdramatyczny.pl/teatr-przyjazny-seniorom

 

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR