Regionalny oddział w Warszawie

Klub Seniora zaprasza do Teatru

Tatr przyjazny Seniorom w styczniu!

Teatr Dramatyczny w Warszawie zaprasza na spektakle w ramach projektu TEATR PRZYJAZNY SENIOROM
Bilety w cenie 20zł/szt dostępne są dla osób powyżej 60 roku życia na wybrane spektakle w miesiącu. Pula biletów jest ograniczona.

Poniżej przedstawiamy spektakle zaplanowane na luty 2019.

 

MĘŻCZYZNA  

Trzy kobiety, a pomiędzy nimi on. Dla Julki – bezbarwny. Dla Elki – idealny. Dla Niny – zagubiony. Miłosny tułacz, skazany na fatalną wędrówkę w poszukiwaniu ideału. Narcyz, któremu kobiety służą za zwierciadła. A może on jest tylko pretekstem, by to właśnie je opisać? Feministyczną i przenikliwą Julkę, naiwną, ale świadomą siły swej kobiecości Elkę oraz zawiedzioną małżeństwem Ninę.
„Mężczyzna” to opowieść o namiętnościach i egoizmie, miłości i lojalności. Subtelne i głębokie studium relacji międzyludzkich, w które bezbłędnie wnika Zapolska.

   16 lutego, godz. 19.00

 

HAMLET 

Historia księcia Hamleta, który konfrontuje się z nagłą i tajemniczą śmiercią ojca to jeden z najważniejszych światowych dramatów. „Hamlet” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego opowiedziany będzie w konwencji ponadczasowej, tak jak ponadczasowa jest spirala zła, która kręci się wokół młodego księcia. To pełna intryg, spisków i walki o tron opowieść o tragiczności ludzkiej historii, w której pokój zapada tylko po to, by mogła zacząć się kolejna wojna. Sztuka zostanie przedstawiona po raz pierwszy w Polsce w nowym przekładzie.

   19 lutego, godz. 19.00

 

FERDYDURKE

Koprodukcja Teatru Malabar Hotel i Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy
Trzydziestoletni Józio przeżywa istny horror. Horror egzystencjalny. Świat poddaje go torturom, wciskając na powrót w szkolną ławkę. Tłamsi nowoczesność trendów, mierzi zatęchłość ziemiańskiego dworku. Torturuje wreszcie Józio sam siebie: wstydem, lękiem i kompleksami. Pragnie się ukształtować, a jednocześnie chce pozostać niedookreślony. Jednak nie może uciec przed gębą inaczej, jak tylko w inną gębę. Nie wie kim jest, ale wie, kiedy go deformują.

   23 lutego, godz. 19.00

 

KOBIETY BEZ ZNACZENIA

Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń, oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół.  
Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Spektakl składa się z dwóch monologów samotnych kobiet („Pani od listów” i „Kobieta bez znaczenia”), będących częściami serii „Gadające głowy” („Talking Heads") brytyjskiego dramaturga Alana Bennetta. 

   28 lutego, godz. 19.30

Odbiór zarezerwowanych wcześniej biletów jest możliwy w Kasach Teatru na podstawie ważnej legitymacji lub dowodu osobistego (dla osób osób powyżej 60 roku życia).

Tytuły i terminy wybranych spektakli będą publikowane na stronie internetowej oraz na Facebook'u Teatru Dramatycznego.

SZCZEGÓŁY >>> http://teatrdramatyczny.pl/teatr-przyjazny-seniorom

 

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR