Regionalny oddział w Warszawie

Zapraszamy do Teatru!

 

Szanowni Państwo,

Klub Seniora Regionalnego Oddziału PIBR w Warszawie zaprasza do skorzystanie z promocji Teatru Dramatycznego w ramach akcji TEATR PRZYJAZNY SENIOROM oraz na premierę Taeatru Żydowskiego.

 

Teatr Dramatyczny w ramach akcji Teatr przyjazny Seniorom  zaprasza na dodatkowy termin spektaklu w promocyjnej cenie.

LETNIE OSY KĄSAJĄ NAS NAWET W LISTOPADZIE - Iwan Wyrypajew

20 listopada godz. 19:00

Scena na Woli im. T. Łomnickiego, (ul. Kasprzaka 22)

Na hasło "SENIOR" bilety w cenie 20 zł/szt.

Oferta specjalna obowiązuje na spektakl w dniu 20 listopada o godz. 19:00. Promocyjne bilety dostępne są w rezerwacji mailowej oraz telefonicznej. Pula miejsc jest ograniczona.

Odbiór zarezerwowanych wcześniej biletów jest możliwy w kasie teatru na podstawie ważnej legitymacji seniora lub dowodu osobistego (dla osób powyżej 60. roku życia). Obowiązuje limit jednego biletu na jedną legitymację.

Komedia. Spotkanie trojga bliskich sobie ludzi. Rozmowa zaczyna się grą towarzyską i prowadzi do walki, w której stopniowo bohaterowie zrzucają maski. Ścierają się poglądy na życie, wracają wspomnienia z dzieciństwa, pojawiają się tematy samotności, przemijania i relacji damsko-męskich.

"Letnie osy kąsają nas nawet w listopadzie" to sztuka przewrotna. Wyrypajew bawi się konwencjami komedii salonowej, nawiązuje do wielkiej literatury rosyjskiej i teatru absurdu.

reżyseria: Wojciech Urbański

obsada: Katarzyna Herman, Witold Dębicki, Zdzisław Wardejn

 

 

Tatr Żydowski w grudniu zaprasza na premier spektaklu „Berek”.

Oferta skierowana jest zarówno dla seniorów, jak i młodszych biegłych rewidentów.

Bilety dostępne będą w cenie biletów studenckich - 15 zł.

Opis spektaklu:

Podczas insurekcji kościuszkowskiej w 1794, Berek Joselewicz zorganizował zwartą formację zbrojną tworzoną przez Żydów. Joselewicz stał się symbolem zaangażowania Żydów w niepodległość Polski. 

Maję Kleczewską i Łukasza Chotkowskiego interesuje bohaterska postawa Berka Joselewicza, oraz innych polsko-żydowskich bohaterów walczących w Legionach Polskich, Kampanii Wrześniowej, w Powstaniu Warszawskim za swój kraj. Twórcy korzystając z materiałów dokumentalnych tworzą panoramę zbrojnej walki Żydów o wolność Polski na przestrzeni wieków.

Do galeryjnej przestrzeni „Berka” zaprojektowanej przez Zbigniewa Liberę można dołączyć w dowolnym momencie i w dowolnej chwili ją opuścić. Spektakl otwarty jest dla publiczności przez kilka godzin i tak jak w galerii sztuki, widzowie sami decydują, ile trwa spektakl i które fragmenty historii chcą zobaczyć. Podział na scenę i widownię nie istnieje. Widz w sposób indywidualny, poddaje się wpływom aktorów, nowych mediów, muzyki współczesnej. Widzowie i aktorzy, tworzą nowe ciało społeczne, nowy synkretyzm, nowy świat.

Terminy spektakli:

8 grudnia godzina 18:00 oraz 19:30

10 grudnia godzina 19:00 oraz 20:30

11 grudnia godzina 19:00 oraz 20:30

12 grudnia godzina 19:00 oraz 20:30

 

Spektakl będzie grany w wynajętej przestrzeni, przy ul. Nowy Świat 63.

Bilety mogą Państwo kupować online (www.Teatr-Zydowski.art.pl), wybierając jako rodzaj biletu bilet studencki jak również rezerwować bezpośrednio u mnie pod numerem telefonu 502 544 495.

 


Klub Seniora Regionalnego Oddziału PIBR w Warszawie zaprasza do skorzystania z oferty Teatru Dramatycznego na styczeń przyszłego roku w ramach akcji TEATR PRZYJAZNY SENIOROM

 

SŁUGA DWÓCH PANÓW

Scena im. G. Holoubka

Commedia dell’arte w mistrzowskim wydaniu Carla Goldoniego. Motorem napędzającym intrygę jest Arlekin (w tej roli Krzysztof Szczepaniak), który służąc dwóm panom jednocześnie miesza polecenia, zdradza sprawy wymagające dyskrecji i komplikuje bieg zdarzeń. Mamy tu wszystko, co najlepsze: tempo jak w rollercoasterze, wyraziste gesty, taniec, śpiew, skąpego Pantalone przemądrzałego Dottore i romantycznych kochanków.

KOBIETY BEZ ZNACZENIA

Scena im. H. Mikołajskiej

Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń, oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół.

Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Na scenie wybitne aktorki Halina Łabonarska i Małgorzata Niemirska.

 

POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM

Scena na Woli im. T. Łomnickiego

Czesi z każdej tragedii potrafią zrobić komedię. Nie inaczej jest z opowieścią o młodym kolejarzu Miloszu, który na prowincjonalnej stacji przeżywa przemianę z chłopca w mężczyznę, z tchórza w bohatera. Akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej, ale bohaterowie Hrabala nie pozwalają jej usunąć ze swojego życia smaku, radości i seksu. Niepowodzenie w czasie pierwszej nocy z ukochaną ważniejsze niż Hitler i okupacja? A dlaczego nie?

 

MĘŻCZYZNA

Scena Przodownik

Trzy kobiety, a pomiędzy nimi on. Dla Julki – bezbarwny. Dla Elki – idealny. Dla Niny – zagubiony. Miłosny tułacz, skazany na fatalną wędrówkę w poszukiwaniu ideału. Narcyz, któremu kobiety służą za zwierciadła. A może on jest tylko pretekstem, by to właśnie je opisać? Feministyczną i przenikliwą Julkę, naiwną, ale świadomą siły swej kobiecości Elkę oraz zawiedzioną małżeństwem Ninę. Wszyscy uwikłani we wzajemne zależności i uczucia.

Bilety w ramach akcji Teatr Przyjazny Seniorom dostępne są we wszystkich kasach Teatru.

Odbiór zarezerwowanych wcześniej biletów jest możliwy w kasach na podstawie ważnej legitymacji lub dowodu osobistego (dla osób osób powyżej 60. roku życia).

Pula biletów w cenie 20 zł jest ograniczona.

 

KONTAKT
TEATR DRAMATYCZNY M.ST. WARSZAWY
PAŁAC KULTURY I NAUKI
PL. DEFILAD 1
00-901 WARSZAWA

KASY TEATRU
tel. 602 792 282 | 663 741 122 | 663 741 903
e-mail: kasa@teatrdramatyczny.pl

REZERWACJE PRZYJMUJE RÓWNIEŻ
BIURO OBSŁUGI WIDZÓW
tel. 721 223 372
e-mail: bilety@teatrdramatyczny.pl

 

 

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR