Regionalny oddział w Warszawie

Zapraszamy do Teatru!

Zapraszamy do Teatru!
Poniżej przedstawiamy aktualną promocje Teatru Syrena dla biegłych rewidentów oraz Teatru Dramatycznego dla Seniorów.


TEATR SYRENA

Na hasło "PIBR Regionalny Oddział w Warszawie" bilety w cenie 50 zł za jedno miejsce

„Spaghetti Poloneze”
SPEKTAKL MUZYCZNY - 9.02.2019 o godz. 19:00
Znając sympatię Polaków dla włoskiej piosenki, Monika Mariotti przygotowała recital największych przebojów, m.in. „Felicita”, „ Mambo Italiano”, „Volare”, „Marina” oprawionych dowcipnym komentarzem przybliżającym włosko-polskie kontrasty kulturowe. Artystce towarzyszy na scenie zespół muzyków, co wraz z żywiołowością Moniki tworzy atmosferę, możliwą do uzyskania tylko na koncertach.

Wszyscy widzowie "Spaghetti Poloneze" 9 lutego powitani zostaną w Teatrze Syrena welcome drinkiem, a po spektaklu będą mogli uczestniczyć w after party z Moniką Mariotti w Bistro Syrena.

REZERWACJA BILETÓW:
Tel. : 22 10 11 613 /616 / 630
mail: bilety@teatrsyrena.pl

 


TEATR DRAMATYCZNY

TEATR PRZYJAZNY SENIOROM to program, który umożliwia zakup biletów w cenie 20 zł/szt. (dla osób powyżej 60 roku życia) na wybrane spektakle w miesiącu, na wszystkich scenach Teatru Dramatycznego.


LUTY

Bilety w cenie 20zł/szt dostępne są dla osób powyżej 60 roku życia na wybrane spektakle w miesiącu. Pula biletów jest ograniczona.

MĘŻCZYZNA  

Trzy kobiety, a pomiędzy nimi on. Dla Julki – bezbarwny. Dla Elki – idealny. Dla Niny – zagubiony. Miłosny tułacz, skazany na fatalną wędrówkę w poszukiwaniu ideału. Narcyz, któremu kobiety służą za zwierciadła. A może on jest tylko pretekstem, by to właśnie je opisać? Feministyczną i przenikliwą Julkę, naiwną, ale świadomą siły swej kobiecości Elkę oraz zawiedzioną małżeństwem Ninę.
„Mężczyzna” to opowieść o namiętnościach i egoizmie, miłości i lojalności. Subtelne i głębokie studium relacji międzyludzkich, w które bezbłędnie wnika Zapolska.

   16 lutego, godz. 19.00

HAMLET 

Historia księcia Hamleta, który konfrontuje się z nagłą i tajemniczą śmiercią ojca to jeden z najważniejszych światowych dramatów. „Hamlet” w reżyserii Tadeusza Bradeckiego opowiedziany będzie w konwencji ponadczasowej, tak jak ponadczasowa jest spirala zła, która kręci się wokół młodego księcia. To pełna intryg, spisków i walki o tron opowieść o tragiczności ludzkiej historii, w której pokój zapada tylko po to, by mogła zacząć się kolejna wojna. Sztuka zostanie przedstawiona po raz pierwszy w Polsce w nowym przekładzie.

   19 lutego, godz. 19.00

FERDYDURKE

Koprodukcja Teatru Malabar Hotel i Teatru Dramatycznego m.st. Warszawy
Trzydziestoletni Józio przeżywa istny horror. Horror egzystencjalny. Świat poddaje go torturom, wciskając na powrót w szkolną ławkę. Tłamsi nowoczesność trendów, mierzi zatęchłość ziemiańskiego dworku. Torturuje wreszcie Józio sam siebie: wstydem, lękiem i kompleksami. Pragnie się ukształtować, a jednocześnie chce pozostać niedookreślony. Jednak nie może uciec przed gębą inaczej, jak tylko w inną gębę. Nie wie kim jest, ale wie, kiedy go deformują.

   23 lutego, godz. 19.00

KOBIETY BEZ ZNACZENIA

Jedna idzie przez życie bez szmeru, druga wymusza uwagę. Dwie kobiety, bohaterki równoległych monodramów Alana Bennetta, są do siebie skrajnie niepodobne: szara mysz biurowa, zawsze akceptująca swój żywot bez zdarzeń, oraz bezwzględna tropicielka niedoskonałości i niegodziwości wszystkich wokół.  
Sztuka opowiada o dwóch samotnych kobietach, które nie chcą rozpłynąć się w nicości. Spektakl składa się z dwóch monologów samotnych kobiet („Pani od listów” i „Kobieta bez znaczenia”), będących częściami serii „Gadające głowy” („Talking Heads") brytyjskiego dramaturga Alana Bennetta. 

   28 lutego, godz. 19.30

Odbiór zarezerwowanych wcześniej biletów jest możliwy w Kasach Teatru na podstawie ważnej legitymacji lub dowodu osobistego (dla osób osób powyżej 60 roku życia).

Tytuły i terminy wybranych spektakli będą publikowane na stronie internetowej oraz na Facebook'u Teatru Dramatycznego.

SZCZEGÓŁY >>> http://teatrdramatyczny.pl/teatr-przyjazny-seniorom

 

MARZEC

KILKA SCEN Z ŻYCIA

(NA PODSTAWIE "PŁATONOWA")

03.03.2019 r. g. 17:00

U bogatej wdowy rozpoczyna się wieczór sylwestrowy. Leniwy czas ożywia przyjazd Płatonowa z młodziutką żoną. Jego postać elektryzuje damskie towarzystwo. Pragnie go uwieść generałowa, rozmyśla o nim żona przyjaciela, a nawet pewna niepokorna dwudziestolatka, choć ten jawnie z niej drwi. Każda z nich sądzi, że właśnie z nią odnalazłby szczęście. Między bohaterami toczy się pełna napięcia gra, w której trudno wskazać zwycięzcę. Skazani na siebie, niemal uwięzieni we własnym towarzystwie, poddają się namiętnościom i intrygom.

Spektakl wystawiany jest na scenie na Woli im. T. Łomnickiego (ul. Kasprzaka 22).

 

PLASTIKI

09.03.2019 r. g. 19:30

W małżeństwie Michaela i Ulrike panuje pozorny porządek. On zatraca się w pracy lekarza, ona jest asystentką skandalizującego artysty. Mają dorastającego syna, dla którego nie mają czasu i dom, który również wymaga uwagi. Zatrudniają więc pomoc. Pojawienie się Jessici jest jak podpalenie lontu pod ich światem. Wybuchają konflikty, które poddają weryfikacji rodzinne relacje i deklarowane wartości, jak tolerancja i wyzwolenie obyczajowe.

Spektakl wystawiany jest na scenie im. H. Mikołajskiej  (PKiN, pl. Defilad 1).

 

SMUTEK I MELANCHOLIA

22.03.2019 r. g. 19:00

Postawił stopę na ziemi i skończyła się epoka lodowcowa. Usiadł na łóżku - Rzym zbudowano, przeciągnął się - Rzym zniszczono. Zrobił jeden krok w stronę okna, urodził się Mozart, zrobił drugi krok, zaczęły się zdjęcia do "Amadeusza". Odsłonił firankę, skończył się kapitalizm. Spojrzał przez okno, lato, jesień, zima, wiosna. Koniec dnia, początek dnia. Koniec świata, początek świata.

SEN NOCY LETNIEJ

31.03.2019 r. g. 17:00

Noc, która miesza wszystko ze wszystkim, świat ludzi i elfów, odmienia uczucia, a nadchodzący sen odkrywa prawdziwe namiętności. Współczesna interpretacja węgierskiego reżysera Gábora Máté pełna jest miłości, energii i śmiechu. W magicznej opowieści pojawiają się jednak też momenty goryczy, obsesje, niespełnione nadzieje i wyuzdane pragnienia. Szczególnie, że w zdobywaniu romantycznej miłości wszystkie chwyty są dozwolone, a walka o nią bywa bezwzględna.

Mistrzowska mieszanka tego co okrutne i zabawne, magiczne i przyziemne sprawia, że „Sen nocy

Spektakl wystawiany jest na scenie im. G. Holoubka (PKiN, pl. Defilad 1).

 

KONTAKT

TEATR DRAMATYCZNY M.ST. WARSZAWY
SCENA IM. G. HOLOUBKA, PKiN, PL. DEFILAD 1, TEL. 602 792 282
EMAIL: KASA@TEATRDRAMATYCZNY.PL

SCENA PRZODOWNIK, UL. OLESIŃSKA 21, TEL. 663 741 903
EMAIL: KASA@TEATRDRAMATYCZNY.PL

REZERWACJE PRZYJMUJE TEŻ BIURO OBSŁUGI WIDZA, TEL. 721 223 372
EMAIL: BILETY@TEATRDRAMATYCZNY.PL

WWW.TEATRDRAMATYCZNY.PL

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR