Regionalny oddział w Warszawie

Zapraszamy do Teatru!

Zapraszamy do Teatru!


PROMOCJA TEATRU SYRENA

OFERTA SPECJALNA TEATRU SYRENA DLA BIEGŁYCH REWIDENTÓW

„Nasze żony”
21.06.2019 godz. 19:00

Na hasło PIBR Regionalny Oddział w Warszawie bilety w cenie 50 zł za jedno miejsce

Reżyseria Wojciech Pszoniak
Zaskakujący, pełen zwrotów akcji komediodramat, obmyślony na trzech wirtuozów aktorstwa – Wojciecha Pszoniaka, Jerzego Radziwiłowicza i Wojciecha Malajkata. Jest to opowieść o próbie, przed jaką staje wieloletnia przyjaźń trzech mężczyzn. Na rozważaniach o trudnych wyborach między moralnością a lojalnością się nie skończy.
„Nasze żony” to sztuka, w której aktor jest na pierwszym planie, jest podmiotem, a nie – jak to się dziś często zdarza – przedmiotem. Lubię taki teatr. Taki teatr jest mi bliski.
Interesują mnie ludzkie losy, zmaganie się człowieka z życiem. Nie chcę, by coś przeszkadzało mi w zbliżeniu się do człowieka, w jego zrozumieniu.
Wybrałem tę sztukę również dlatego, żeby spotkać się na scenie z moimi wspaniałymi Kolegami – Wojtkiem Malajkatem i Jurkiem Radziwiłowiczem.

„Rodzina Addamsów”
09.06.2019 godz. 15:00 i 19:00 oraz 30.06.2019 godz. 19:00

Na hasło PIBR Regionalny Oddział w Warszawie bilety w cenie: 70 zł / miejsce*

Morticia, zimna jak sopel lodu, Gomez, gorący jak wulkan, Wednesday – ich demoniczna córka i Pugsley, słodki, ale śmiertelnie groźny synek, urokliwy wuj Fester, wiedźmowata Babcia i Lurch, posępny kamerdyner o wdzięku zombie… oto w komplecie najbardziej upiorna rodzinka wszech czasów!
Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce. Na scenie oglądamy historię upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Głównymi bohaterami opowieści są Gomez i Morticia, których córka Wednesday, zwana księżniczką ciemności, dorasta i zakochuje się w uroczym chłopaku o imieniu Lucas. Prosi ojca, aby zachował to w tajemnicy przed swoją ukochaną żoną. Wszystko zmieni się pewnego wieczoru, kiedy przy jednym stole spotkają się obie rodziny pochodzące z dwóch różnych światów.

(*bilety zakupione w promocji nie podlegają zwrotom;)

Rezerwacja biletów:
Tel. 22 10 11 613/616/630
bilety@teatrsyrena.pl

ZAPRASZAMY

Lato w Teatrze Dramatycznym to doskonały czas, by nadrobić teatralne zaległości!

W każdy lipcowy czwartek zapraszamy seniorów na spektakle, na które bilety można zakupić w promocyjnej cenie.

Bilety w cenie 20 zł/szt. w ramach lipcowych CZWARTKÓW SENIORA dostępne są dla osób powyżej 60. roku życia. Pula biletów jest ograniczona.

Bilety dostępne w rezerwacji telefonicznej i mailowej. Odbiór zarezerwowanych wcześniej biletów jest możliwy w kasach Teatru na podstawie ważnej legitymacji lub dowodu osobistego (dla osób osób powyżej 60 roku życia).

MARTA ABRAMOWICZ
DZIECI KSIĘŻY
SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO

Ludzie znają ich matki – odsądzane od czci i wiary – a także ich ojców, których oczyszcza się ze wszystkich grzechów. Jednak o tym głośno się nie mówi. Dzieci księży mają spędzić życie w milczeniu. Ich losy to historia trudnej miłości, braku akceptacji i hipokryzji. Emocjonalna bomba nie przestaje tykać przez całe życie.

ANDRIEJ PŁATONOW
ROSYJSKI KONTRAKT
SCENA PRZODOWNIK

Oparta na faktach historia angielskiego inżyniera, któremu Car Piotr Wielki proponuje nadzór nad gigantyczną budową. Kontrakt daje szansę na zdobycie fortuny, ale ceną jest zerwanie z dotychczasowym życiem i kilkuletnia rozłąka z narzeczoną. Perry wyjeżdża do Rosji, nie zdaje sobie jednak sprawy, że pojmowanie rzeczywistości jest tam zupełnie inne niż w Anglii.

VEDRANA RUDAN
MIŁOŚĆ OD OSTATNIEGO WEJRZENIA
SCENA IM. H. MIKOŁAJSKIEJ

Historia kobiety, której "wcisnęli, że polowanie na księcia to sens życia, a strach przed samotnością to koń, na którym ma pędzić, dopóki nie złowi jedynego prawdziwego szczęścia." Co robić, gdy wymarzone małżeństwo okazuje się ciągłym stanem wojny?

IWAN WYRYPAJEW
LETNIE OSY KĄSAJĄ NAS NAWET W LISTOPADZIE
SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO

Komedia. Spotkanie trojga bliskich sobie ludzi. Rozmowa zaczyna się grą towarzyską i prowadzi do walki, w której stopniowo bohaterowie zrzucają maski. Ścierają się poglądy na życie, wracają wspomnienia z dzieciństwa, pojawiają się tematy samotności, przemijania i relacji damsko-męskich.

GÉRARD WATKINS
I ŻE CIĘ NIE OPUSZCZĘ
SCENA PRZODOWNIK

Annie i Pascal poznają się w drodze do pracy. Rachida i Liam spotykają się przypadkiem pod domem dziewczyny. Zakochani krok po kroku zbliżają się do siebie. Jednak wraz z rosnącym uczuciem, w ich związkach pojawia się coś jeszcze… Różnice temperamentów, upodobań, a nawet drobne rozbieżności stają się podłożem konfliktów. Od pozornie nic nieznaczących słów, przez coraz bardziej niepokojące gesty, mechanizm przemocy zostaje wprawiony w ruch, by stać się narzędziem kontroli i wyrazem despotycznej miłości.

HARVEY FIERSTEIN, CYNDI LAUPER
KINKY BOOTS
SCENA IM. G. HOLOUBKA

Jeden z najbardziej szalonych i inspirujących Broadwayowskich musicali. Wybuchowa mieszanka popu, soulu, rocka, efektownych drag queens, wielkomiejskości i prowincji. Spektakl z muzyką na żywo o przyjaźni i woli, która zmienia świat.
Charlie został spadkobiercą upadającej fabryki butów. Jego bezkompromisowa dziewczyna Nicola, żąda by sprzedał rodzinny interes i przeprowadził się z nią do Londynu. Lola, wystrzałowa drag queen o zabójczym głosie, ma pomysł na uratowanie firmy, której upadek to gwarancja bezrobocia dla wszystkich pracowników.

MARIUS VON MAYENBURG
PLASTIKI
SCENA IM. H. MIKOŁAJSKI
W małżeństwie Michaela i Ulrike panuje pozorny porządek. On zatraca się w pracy lekarza, ona jest asystentką skandalizującego artysty. Mają dorastającego syna, dla którego nie mają czasu i dom, który również wymaga uwagi. Zatrudniają więc pomoc. Pojawienie się Jessici jest jak podpalenie lontu pod ich światem. Wybuchają konflikty, które poddają weryfikacji rodzinne relacje i deklarowane wartości, jak tolerancja i wyzwolenie obyczajowe.

BOHUMIL HRABAL
POCIĄGI POD SPECJALNYM NADZOREM
SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO

Czesi z każdej tragedii potrafią zrobić komedię. Nie inaczej jest z opowieścią o młodym kolejarzu Miloszu, który na prowincjonalnej stacji przeżywa przemianę z chłopca w mężczyznę, z tchórza w bohatera. Akcja rozgrywa się w czasie II wojny światowej, ale bohaterowie Hrabala nie pozwalają jej usunąć ze swojego życia smaku, radości i seksu. Niepowodzenie w czasie pierwszej nocy z ukochaną ważniejsze niż Hitler i okupacja? A dlaczego nie?

ARTHUR MILLER
WIDOK Z MOSTU
SCENA IM. H. MIKOŁAJSKIEJ

Lata 50. Nowy Jork. Eddie wraz z żoną wychowują dorastającą siostrzenicę Katie. Ich stabilne życie zmienia się, gdy pojawiają się dwaj kuzyni z Sycylii, którzy nielegalnie przedostali się do Ameryki. Dla starszego z nich oznacza to możliwość utrzymania rodziny, która została we Włoszech. Z kolei młodszy zachłystuje się nowym wspaniałym światem, światłami Broadwayu, eleganckimi koszulami, muzyką i… Katie. Młodzi zakochują się w sobie, jednak Eddie, obsesyjnie przywiązany do siostrzenicy, nie chce zaakceptować tego związku. Jak daleko posunie się, by udowodnić swoje racje?

WITOLD GOMBROWICZ
FERDYDURKE
SCENA NA WOLI IM. T. ŁOMNICKIEGO

Trzydziestoletni Józio przeżywa istny horror. Horror egzystencjalny. Świat poddaje go torturom, wciskając na powrót w szkolną ławkę - za małą i obklejoną wyżutą gumą. Tłamsi nowoczesność trendów, mierzi zatęchłość ziemiańskiego dworku. Torturuje wreszcie Józio sam siebie: wstydem, lękiem i kompleksami. Pragnie się ukształtować, a jednocześnie chce pozostać niedookreślony. Jednak nie może uciec przed gębą inaczej, jak tylko w inną gębę. Nie wie kim jest, ale wie, kiedy go deformują.

GABRIELA ZAPOLSKA
MĘŻCZYZNA
SCENA PRZODOWNIK

Trzy kobiety, a pomiędzy nimi on. Dla Julki – bezbarwny. Dla Elki – idealny. Dla Niny – zagubiony. Miłosny tułacz, skazany na fatalną wędrówkę w poszukiwaniu ideału. Narcyz, któremu kobiety służą za zwierciadła. A może on jest tylko pretekstem, by to właśnie je opisać? Feministyczną i przenikliwą Julkę, naiwną, ale świadomą siły swej kobiecości Elkę oraz zawiedzioną małżeństwem Ninę. Wszyscy uwikłani we wzajemne zależności i uczucia.

KONTAKT
TEATR DRAMATYCZNY M.ST. WARSZAWY
PAŁAC KULTURY I NAUKI
PL. DEFILAD 1
00-901 WARSZAWA

 

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR