Regionalny oddział w Warszawie

Działalność oddziału

Benefis Biegłego Rewidenta

V Benefis Biegłego Rewidenta

30 września 2019r. tradycyjnie już w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się Piąty Jubileuszowy Benefis Biegłego Rewidenta. W tym roku do szacownego grona Loży Honorowej Seniora dołączyli: 

 1. Adamczyk Jan
 2. Baś Zofia
 3. Dobrzyński Jan
 4. Gawart Daniela
 5. Klimowicz Rozalia
 6. Naumiuk Tadeusz
 7. Pokrowska Krystyna
 8. Srebrzyńska Zofia

W części uroczystej Benefisu, którą otworzyli Jadwiga Godlewska - Prezes Regionalnej Rady i Stanisław Leszek - Przewodniczący Klubu Seniora, a poprowadzili wspólnie Małgorzata Grzejszczak – członek Regionalnej Rady oraz Włodzimierz Naumiuk - inicjator powstania Benefisu i członek Klubu Seniora, wysłuchaliśmy laudacji wygłoszonych przez członków rodzin, przyjaciół oraz  współpracowników naszych gości honorowych. Nowi Członkowie Loży otrzymali pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz certyfikaty przyjęcia do Loży. W  części oficjalnej Benefisu głos zabrali także: Barbara Misterska-Dragan – Prezes Krajowej Rady Biegłych Rewidentów, Andrzej Skórzewski - Przedstawiciel Zarządu Oddziału Okręgowego w Warszawie SKwP, Andrzej Surowiecki – wieloletni Prezes fundacji ProSeniore oraz Zenon Telman – syn nieżyjącego już Tadeusza Telmana – Benefisanta z roku 2015.

Następnie wysłuchaliśmy koncertu Zespołu „Stara Warszawa” stanowiący połączenie osobowości artystycznych, którym przyświeca cel muzycznego powrotu do stylistyki lat 50
i 60 w polskiej muzyce rozrywkowej. Występy zespołu przeniosła publiczność w czasy, kiedy królował bigbit, twist, czacza oraz przeboje takich wykonawców jak m.in. Niebiesko-Czarni, No to co, Maria Koterbska, Mieczysław Fogg, Alibabki, Filipinki i wielu innych do dziś popularnych artystów.

Charyzmatyczna wokalistka, akordeon, perkusja i gitara to skład zespołu, który zachęcił naszych gości do żywiołowego tańca.

Na zakończenie Benefisu odbył się uroczysty bankiet, któremu towarzyszyły wspólne rozmowy, wspomnienia oraz prezentacja fotografii z Benefisów z lat ubiegłych. Na zakonczenie na uczestników czekała słodka niespodzianka - przepiękny tort okolicznościowy.

Dziękujemy wszystkim gościom za obecność i do zobaczenia w przyszłym roku.


 

 

  

 

   

 

  
IV Benefis Biegłego Rewidenta

28 września 2018 r. tradycyjnie już w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się czwarty już Benefis Biegłego Rewidenta. W tym roku do szacownego grona Loży Honorowej Seniora dołączyli: 

W części uroczystej Benefisu, którą poprowadzili wspólnie Magdalena Maksymiuk – członek Regionalnej Rady oraz Włodzimierz Naumiuk z Klubu Seniora, wysłuchaliśmy laudacji wygłoszonych przez członków rodzin, przyjaciół oraz  współpracowników naszych gości honorowych. Nowi Członkowie Loży otrzymali pamiątkowe statuetki, kwiaty oraz certyfikaty przyjęcia do Loży. W  części oficjalnej Benefisu głos zabrał także Pan Krzysztof Burnos – Prezes Krajowej Izby Biegłych Rewidentów -  który złożył naszym Benefisantom serdeczne gratulacje oraz wręczył upominki.

Następnie wysłuchaliśmy koncertu „Trio trójkąt”, który swoją muzyką przypomniał nam o czasach, w których melodia i słowo miało inny smak. Absolwenci Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach zaprezentowali evergreeny polskiej muzyki rozrywkowej z lat 50, 60 i 70-tych, a także zapomniane utwory z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Występ był zarówno nostalgiczny, jak i momentami bardzo żywiołowy – na tyle, że zachęcił niektórych z gości do tańca. J

Na zakończenie Benefisu odbył się uroczysty bankiet, któremu towarzyszyły wspólne rozmowy, wspomnienia oraz prezentacja fotografii z Benefisów z lat ubiegłych.

Przed uroczystością rozdaliśmy naszym gościom wydane specjalne na tę okazję „Utwory wybrane” autorstwa biegłej rewident z naszego Oddziału – Pani Kazimiery Jakubowskiej. To wiersze wybrane z ogromnej ilości utworów, jakie do tej pory napisała Autorka, a które w końcu trafiły na papier.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się z Państwem ponownie


  
   
  
   
    
 III Benefis Biegłego Rewidenta

25 października 2017 r. w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się Trzeci już Benefis Biegłego Rewidenta. Do szacownego grona Loży Honorowej Seniora dołączyli w tym roku: 

W części uroczystej Benefisu prowadzonej przez Magdaleną Maksymiuk – członka Regionalnej Rady oraz Włodzimierza Naumiuka z Klubu Seniora, wysłuchaliśmy laudacji wygłoszonych przez członków rodzin, przyjaciół oraz  współpracowników naszych gości honorowych. Następnie podziwialiśmy występ o charakterze operetkowym - duetu sopranistki z tenorem z towarzyszeniem fortepianu – artystów zespołu The Engineers Band, a na zakończenie Benefisu odbył się bankiet.
Utwór Kazimiery Jakubowskiej


II Benefis Biegłego Rewidenta

3 października 2016 r. Regionalny Oddział KIBR w Warszawie wraz z Klubem Seniora zorganizował Drugi Benefis Biegłego Rewidenta.

Uroczystość odbyła się w tradycyjnym miejscu spotkań biegłych rewidentów – Warszawskim Domu Technika NOT przy ul. Czackiego 3.

Do Loży Honorowej zostali zaproszeni kolejni biegli rewidenci z naszego Oddziału:

 • prof. Witold Bień
 • prezes Albin Bombik (laudacja)
 • Czesław Defański  (laudacja)
 • Walerian Klimiuk
 • Franciszek Kobyłecki
 • Franciszek Wiśniewski (nieobecny ze względów zdrowotnych).

Uroczystość poprowadziła Prezes Regionalnego Oddziału KIBR w Warszawie - Agnieszka Gajewska. Jubilaci wysłuchali laudacji na swój temat, otrzymali także pamiątkowe statuetki, certyfikaty przyjęcia do Loży Honorowej Seniora oraz kwiaty. Na zakończenie części oficjalnej Benefisu zgromadzeni gości wysłuchali koncertu „90 lat polskiej piosenki” w wykonaniu Teresy Kramarskiej wraz z zespołem The Engineers Band. Po występie goście zostali zaproszeni na bankiet.

Benefis był znakomitą okazją do uczczenia pracy zawodowej najstarszych biegłych rewidentów z Oddziału warszawskiego oraz do integracji środowiska i spotkań po latach.

II Benefis Biegłego Rewidenta

II Benefis Biegłego Rewidenta

II Benefis Biegłego Rewidenta

I Benefis Biegłego Rewidenta

Fundacja Seniora i Klub Seniora Regionalnego Oddziału Krajowej Izby Biegłych Rewidentów w Warszawie zorganizowali "Pierwszy Benefis Biegłego Rewidenta". Benefis odbył się 21 maja 2015 r. w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.

Pierwszy Benefis Biegłego Rewidenta

od lewej siedzią: Tadeusz Telman , Kazimierz Krych  , Kazimiera Jakubowska, Zdzisław Fedak

Program Benefisu

 1. Powitanie uczestników uroczystości
 2. Przedstawienie celu BENEFISU
 3. Ogłoszenie otwarcia Honorowej LOŻY Seniora i przyjęcie pierwszych jej uczestników
 4. LAUDACJA na cześć uczestników Honorowej LOŻY Seniora
 5. Część artystyczna
 6. Poczęstunek i integracyjne rozmowy w ramach formuły „spotkania po latach”

Do Loży Honorowej zostali zaproszeni najstarsi biegli rewidenci z naszego Oddziału:

 • Henryk Galas  (z przyczyn zdrowotnych nie mógł przybyć)
 • Kazimierz Krych 
 • Zygmunt Węgrzyn
 • Zdzisław Fedak 
 • Tadeusz Telman
 • Kazimiera Jakubowska

Zostały wygłoszone laudacje Jubilatów  i wręczone za wieloletnią pracę na rzecz budowania prestiżu zawodu zaufania publicznego biegłego rewidenta, statuetki, certyfikaty i kwiaty. Na zakończenie części oficjalnej uczestnicy posłuchali na żywo koncertu na fortepianie.

W drugiej części dla uczestników zorganizowano poczęstunek, odbywały się śpiewy (Bogumiła Chyżyńska, Tadeusz Telman) i tańce oraz recytowane były wiersze przez biegłych rewidentów:

 • Kazimiera Jakubowska recytowała swoje autorskie wiersze napisane wiele lat temu ( w tym wiersz "Ballada o korzeniach"),
 • Józef Kuszneruk recytował wiersz Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz" z okazji miejsca Benefisu.

W uroczystościach uczestniczyło ponad 100 osób, w tym biegli rewidenci z Lublina, Białegostoku i Wrocławia. Liczymy, że w przyszłych latach organizowane będą kolejne "Benefisy" dla biegłych rewidentów.

Logo PIBR Przejdź do strony PIBR